КИЯНИ РАЗОМ проти забудови Печерської площі!


В центрі Печерська зупинено нахабну забудову історичної Печерської площі без врахування думки громади.

За ініціативи Ярослава Діденка активістами громадського руху „КИЯНИ РАЗОМ було зібрано майже 10 тисяч підписів небайдужих мешканців Печерська під зверненням до Президента України, Прем`єр-міністра, Генпрокурора, Голови Київської міської держадміністрації, Голови Печерської районної держадміністрації проти забудови площі й ринку та захисту прав мешканців району на гідні умови життя.

«Мешканці мені шість тисяч підписів передали! Не буде там будівництва, якщо така думка киян!» - заявив  03.10.2011 Голова КМДА.

10 листопада та 1 грудня 2011 року Ярославом Діденко та активістами Громадсього руху "КИЯНИ РАЗОМ" були організовані мітинги обурених мешканців напроти будинку Київради.

Щовівторка та щоп`ятниці на Печерській площі проводяться збори мешканців проти забудови історичної Печерської площі та ринку.  Організоване цілодобове чергування активістів.

02.11.2011 Ярослав Діденко на засіданні постійної комісії Київради з питань культури та туризму запропонував членам комісії ініціювати надання Київрадою Печерській площі статусу історичної пам`ятки.

Для багатьох мешканців району Печерський ринок залишається єдиним доступним місцем придбання сільськогосподарської продукції. Печеряни вже втратили можливість купувати на «оновленому» ринку продукти у селян-виробників та з машин харчових господарств за нормальними цінами. Зараз мешканці змушені купувати ці товари з ящиків за межами ринку.

Як стало відомо, 17.02.2011р. Київрада прийняла рішення про виділення ділянки Вищому господарському суду України для реконструкції з добудовою адмінбудинку по вул. Олександра Копиленка, 6.

Але фактично забудовуватиметься значна частина Печерської площі. Проектом передбачено уродування історичної площі багатоповерхівкою та паркінгом.

На початку вересня міліцією при підтримці спецназу було закрито павільйони ринку, начебто з причини незадовільного протипожежного стану. На площу завезені залізобетонні плити для будівництва, які небезпечно скидуються на тротуар. Встановлено будівельний паркан.

Громада Печерська вимагає:

  • введення мораторію на забудову і реконструкцію Печерської площі та ринку без врахування думки громади, повернення меж площі у Генплані міста;

  • повернення сільськогосподарського профілю Печерського ринку з пільговими павільйонами для продажу продукції селянами-виробниками;

  • надання Київрадою статусу історичної пам`ятки Печерській площі, з метою упередження її рейдерських захватів у майбутньому;

  • демонтажу паркану та блоків з площі, використання прибраної території для проведення ярмарків;

  • притягнення до відповідальності осіб, які надали дозволи на забудову площі без врахування думки громади.

Боротьба за Печерську площу та ринок продовжується!